Szukaj na tym blogu

Spis treści - jak rozmawiać z koniem


JAK ROZMAWIAĆ Z KONIEM
1    MASAŻ
2    ROZBIEŻNE POMYSŁY
3    PRZEPYCHANKA
4    REGULOWANIE TEMPA W STĘPIE
5    MUR MIĘDZY NAMI
6    BOKSOWANIE, CZY MASOWANIE?
7    ĆWICZENIE: RAZ, DWA, TRZY...
8    RÓWNOWAGA W ZAANGAŻOWANIU LEWEJ I PRAWEJ STRONY KONIA
9    PRZEJŚCIA
10  O PRZEJŚCIACH DO NIŻSZEGO CHODU
11  PRIORYTETY
12  WEWNĘTRZNA ŁYDKA JEŹDŹCA KONTRA ZEWNĘTRZNA WODZA
13  KOŃ MUSI MASZEROWAĆ
14  JAZDA Z GÓRKI
15  GŁOWĄ W MUR
16  "RUCH" KOŃSKIEJ SZYI A USTAWIENIE ŁOPATEK
17  LEWITUJĄCE SIODŁO
18  NIE MA REGUŁY
19  KOŃ LEWY I KOŃ PRAWY 
20  POMOCE SYGNALIZUJĄCE CHĘĆ ZWOLNIENIA W GALOPIE
21  ŁYDKI I JESZCZE RAZ ŁYDKI
22  RESETOWANIE
23  PRZESUŃ ZAD NA PRAWĄ STRONĘ
24  PROSTOWANIE ZEWNĘTRZNEGO BOKU KONIA
25  ROZCIĄGANIE ZEWNĘTRZNEGO BOKU KONIA
26  JAZDA ZE "SPRAWNYM HAMULCEM"
27  "CHOWANIE WEWNĘTRZNEJ ŁOPATKI KONIA"_1 (JAZDA PO NIERÓWNYM TERENIE)
28  WSIADANIE NA KONIA
29  MIĘSIEŃ DŹWIGAJĄCY SZYJĘ KONIA
30  NURKOWANIE
31  NA POCZĄTKU MOŻE BYĆ GORZEJ
32  PRACA NAD TEMPEM WIERZCHOWCA PODCZAS BIEGANIA NA LONŻY
33  SŁOWA
34  USTAWIENIE CIAŁA KONIA DO WYKONANIA ZAKRĘTU
35  DRĄŻKI
36  COFANIE NA KONIU
37  PLUSZOWY KOŃ
38  RUCH W BOK KONIA-USTAWIENIE Z ZIEMI
39  "SPADANIE" Z SIODŁA
40  "KONTAKT" Z KONIEM
41  "USTAWIENIE" SZYI I GŁOWY KONIA
42  KOŃ "CHOWAJĄCY SIĘ" ZA WĘDZIDŁO
43  "ZMIANA NÓG" W GALOPIE (ĆWICZENIE NR 1)
44  ZANIM ZACZNIESZ ĆWICZYĆ "LOTNE ZMIANY NÓG"- (PRZEJŚCIA: KŁUS-GALOP, GALOP-KŁUS)
45  ZWYKŁA "ZMIANA NÓG"
46  CAPLOWANIE
47  MAŁE KÓŁKA
48  "LOTNA ZMIANA NOGI" NAD DRĄŻKIEM
49  JAK WYPRACOWAĆ LEKKI I RÓWNY PRZÓD KONIA-część druga
50  ZGINANIE KOŃSKIEJ SZYI
Zginanie szyi konia to teoretycznie ćwiczenie rozluźniające. Jednak niestety nie zawsze takim ono jest. Wszystko zależy od sposobu, w jaki jeździec zgina tą szyję.
51  CO TO ZNACZY "POPROSIĆ KONIA"?
52  JEŹDZIĆ "NA KONTAKCIE"
53  TEMPO W KŁUSIE I GALOPIE
54  MIĘŚNIE BRZUCHA U JEŹDŹCA
55  JAK "PODZIELIĆ" KONIA
56  SKUPIENIE KONIA - CIĄG DALSZY
57  PRZYCZYNY I SKUTKI
58  METODY WSTĘPNEJ PRACY Z KONIEM - I CO DALEJ?
59  GODZINA SZÓSTA A USTAWIENIE CIAŁA KONIA
60  NIBY KOŃ A "ŻÓŁW"
61  "PRZEPUSZCZALNOŚĆ" U KONI
62  PANIKA WIERZCHOWCA A JEGO SKUPIENIE
63  ZDECYDUJ SIĘ KONIU
64  WODZE I WĘDZIDŁO
65  DOBRZE CZY ŹLE?
66  UŁOŻENIE STÓP W STRZEMIONACH
67  RÓWNOWAGA KONIA - PRZÓD/TYŁ
68  WOLTY, ÓSEMKI, PRZEJŚCIA,DRĄŻKI, ŻUCIE Z RĘKI
69  PYTANIE O CHODY DODANE I OBAWA PRZED ODPOWIEDZIĄ
70  RÓWNOWAGA BOCZNA KONIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

NA "PATRONITE" - PASAŻ

NA "PATRONITE" - PASAŻ
Zastanawiasz się, dlaczego Twój koń ma problem z wykonaniem pasażu. Prosisz o pomoc lepszych od siebie jeźdźców albo instruktorów, jednak ich wysiłki idą na marne. Wydaje się być logicznym konieczność przytrzymania na wodzach konia do wykonania tej figury. Jednak jedynym efektem takiego działania wodzami oraz działania dosiadem, ostrogami i batem dla podtrzymania kłusa i nadania rytmu, jest zdecydowany bunt zwierzęcia. Zastanawiasz się co jest przyczyną. Należy ją znaleźć, żeby móc problem rozwiązać. I to jest kolejny problem: jak znaleźć ową przyczynę? Może wspólnie znajdziemy. Zapraszam do współpracy.

NA "PATRONITE" PÓŁ-PARADA

NA "PATRONITE" PÓŁ-PARADA
Zastanawia mnie to czy takie " branie konia na kontakt" jest po prostu pół-paradą? Nie, to jak określiłaś „branie konia na kontakt”, to nie jest pół-parda. Na kontakcie powinno się pracować przez cały czas przebywania na końskim grzbiecie. Natomiast pół-parada jest swego rodzaju „ostrzeżeniem” dla wierzchowca: „uwaga, za chwilę o coś cię poproszę”.

DZIEŃ Z „POGOTOWIEM JEŹDZIECKIM”

DZIEŃ Z „POGOTOWIEM JEŹDZIECKIM”
„Piszę z pytaniem,........ bardzo chciałabym poznać lepiej twój sposób szkolenia jeźdźców i koni, czy jest jakaś możliwość bym mogła....... uczestniczyć w prowadzonych przez Ciebie lekcjach ? Mam dwie chętne ręce do pomocy i jeśli jest jakaś możliwość bym mogła się czegoś nowego nauczyć to bardzo chętnie podejmę się takiej możliwości....” Jakiś czas temu odezwała się czytelniczka mojego bloga z takim właśnie pytaniem. Ale dopiero teraz „rozmowa” z nią natchnęła mnie do nowego pomysłu. Sposób pracy z wierzchowcami jaki propaguję dla wielu jeźdźców jest zupełną i często niezrozumiałą nowością. Jednak człowiek jest z natury ciekawskim „stworzeniem”. Myślę, że wśród jeźdźców, którzy trafiają na łamy mojego bloga jest wielu ciekawskich. Nie znaczy to, że od razu chcieliby zacząć trenować nowy sposób jazdy. Mam taką ofertę: proponuję chętnym dzień z „Pogotowiem jeździeckim”. Każdy mój dzień w stajni to praca z 4/5 końmi. Są to treningi m.in. dzieci na kucu, praca z końmi na lonży, praca wierzchem. Chętna osoba będzie mogła przyjrzeć się mojej pracy. Odpowiem na wszystkie pytania. Pokażę propagowany przeze mnie dosiad. Wskażę różnice w tym dosiadzie i dosiadzie jeźdźca, jeżeli zdecyduje się on wsiąść na wierzchowca. W zakładce: „współpraca” będę na bieżąco informowała o możliwych terminach takiej współpracy. Kontakt: pogotowie_jezdzieckie@wp.pl

Pogotowie jeździeckie

List od czytelniczki

List od czytelniczki
"Koń jest partnerem", "poproście konia", "współpracujcie"... Tak rzadko się to słyszy w polskich szkółkach. Moja przygoda z jeździectwem trwa od ok. 4 lat, choć jest bardzo nieregularna i nie przynosi takiej radości, jakiej się spodziewałam, ze względu na to, że nie umiem znaleźć dobrego instruktora, szkółki. Dlatego szukam miejsca, w którym ktoś pokazałby mi jak wspaniałe są konie, a także uświadomił, pokazał, wyjaśnił w kwestiach anatomii, psychiki, mechaniki ruchu, zachowań konia. Kogoś, kto mógłby mi pokazać, że można jeździć bez szkody, a nawet lepiej - z pożytkiem - również dla koni.  Nie oczekuje klubu z profesjonalnym trenerem, ani stanięcia na podium w zawodach (choć nie twierdzę, że jest to coś złego). Po prostu chcę zrozumieć konie, ich zachowania, żeby nauczyć się współpracy w harmonii, opartej na wzajemnym porozumieniu i szacunku... Chcę nauczyć się ich słuchać i z nimi "rozmawiać". Dużo uczę się sama - czytam artykuły, blogi, książki, oglądam filmiki, obserwuję treningi. Jednak mam sporo pytań, problemów, lęków, popełniam mnóstwo błędów. Ale mam też w sobie pasję, miłość i empatię dla koni. I chęci. Bo ja naprawdę chcę.  Niestety z każdą stajnią coraz bardziej się rozczarowuję. Wiele razy słyszałam, że coś się robi "bo tak" albo "skoro nie chcesz użyć bata to nie pojeździsz". Tylko że ja nie chcę jeździć za wszelką cenę... Pragnę się rozwijać, ale jeżdżąc w sposób wymuszany cierpieniem - cofam się. Nie chcę, żeby koń wykonywał moje polecenia ze strachu czy bólu. Moim marzeniem jest współpraca z końmi, oparta na wzajemnym szacunku i porozumieniu. Śląsk, okolice Katowic.  (w promieniu do ok. 30km) Kontakt: pogotowie_jezdzieckie@wp.pl